Jeśli chcesz posłuchać tekstu, zaznacz go i kliknij głośniczek.   Click to listen highlighted text! Jeśli chcesz posłuchać tekstu, zaznacz go i kliknij głośniczek. Powered By GSpeech

Erasmus+, czyli krótko o projekcie.

Erasmus+ to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń młodzieży i sportu – to kontynuacja europejskich programów edukacyjnych realizowanych od 1998 r. Jego celem jest wspieranie uczniów, studentów, nauczycieli, wykładowców i wolontariuszy w prowadzeniu międzynarodowych projektów służących podnoszeniu kompetencji.

więcej

 

 Rekrutacja Erasmus+ 2024.

Ruszyła rekrutacja uczniów na zagraniczną praktykę zawodową "Mobilność uczniów Technikum Ekonomicznego w roku szkolnym 2023/2024" w Rimini we Włoszech. Zainteresowani uczniowie proszeni są o pobranie i wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Na kompletne formularze czekamy do 15 stycznia 2024.

Rozmowy kwalifikacyjne odbędą się w terminie 15-19 stycznia 2024. Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji znajdują się w Regulaminie rekrutacji.

 

więcej

 

Podsumowanie mobilności nauczycieli.

W ramach szkolenia branżowego grupa nauczycieli przedmiotów zawodowych CKZiU w Chorzowie miała możliwość zrealizowania praktyki w Rimini we Włoszech. Podczas szkolenia dydaktycy odbyli wiele wizyt studyjnych w firmach świadczących usługi w branży logistycznej, turystycznej, ekonomicznej i marketingowej.

Poznali także struktury organizacyjne obowiązujące w każdej z firm oraz sposób i organizację pracy. Udział w seminariach pozwolił im na poznanie kompetencji przyszłości, nowoczesnych narzędzi wykorzystywanych w pracy z uczniami z problemami w nauce oraz zdefiniowanie różnic pomiędzy systemem edukacji w Polsce a innych krajach Europy. Nauczyciele poznali kulturę, historię i kuchnię regionu Emilia Romania. Dzięki mobilności mieli możliwość doskonalenia języka angielskiego oraz poznania podstawowych zwrotów w języku włoskim.

JSN Pixel template designed by JoomlaShine.com
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech