Jeśli chcesz posłuchać tekstu, zaznacz go i kliknij głośniczek.   Click to listen highlighted text! Jeśli chcesz posłuchać tekstu, zaznacz go i kliknij głośniczek. Powered By GSpeech

12 kwietnia br., dla uczczenia Roku dla Niepodległej  zorganizowaliśmy  dla uczniów klas pierwszych spotkanie z panem Ryszardem Mozgolem, naczelnikiem katowickiego oddziału  Instytutu Pamięci Narodowej, który przedstawił  wykład i prezentację: „Polskie drogi do niepodległości 1914-1918”.

Zaproszony gość z pasją  i zaangażowaniem opowiadał o najważniejszych momentach  w historii Europy i świata, które miały decydujące znaczenie dla ziem polskich i ich suwerenności, przedstawił koncepcje polskich polityków przed wybuchem I wojny światowej, stanowisko państw europejskich odnośnie sprawy polskiej, szczegóły powstawania pierwszych polskich ośrodków władzy oraz szczególnej  roli Aktu 5 listopada 1916 roku.

Uczniowie mogli zapoznać się z historią powstania Święta Niepodległości (uchwalonego przez Sejm RP w 1937 roku) i specyficznymi  warunkami jego obchodzenia. 

Współpracujemy z:

JSN Pixel template designed by JoomlaShine.com
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech