Jeśli chcesz posłuchać tekstu, zaznacz go i kliknij głośniczek.   Click to listen highlighted text! Jeśli chcesz posłuchać tekstu, zaznacz go i kliknij głośniczek. Powered By GSpeech

23 października br. w ramach obchodów 100 rocznicy Powstań Śląskich, grupa uczniów z klas I-III wzięła udział w wycieczce przedmiotowej do Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.

Po projekcji filmu dotyczącego specyfiki Śląska i Ślązaków, młodzież wzięła udział  w lekcji muzealnej pod tytułem "Walki o Śląsk 1919-1920". Uczniowie uzupełniali specjalne karty pracy - wcześniej  musieli uważnie zwiedzać ekspozycję muzealną i realizować poszczególne zadania dotyczące wszystkich trzech powstań oraz plebiscytu na Górnym Śląsku z 1921 roku.

Warto dodać ,że Świętochłowickie Muzeum powstało w 2012 roku jako muzeum narracyjne, prezentujące zarówno oryginalne eksponaty oraz repliki i reprodukcje, pozwalające na bezpośredni kontakt z przedmiotami.

Obecnie wszystkie materiały historyczne prezentowane są w sposób nowoczesny z wykorzystaniem elementów multimedialnych, co pozwala zgłębić wiedzę historyczną poprzez intelektualną zabawę, w której z chęcią wzięli udział nasi uczniowie będący uczestnikami dzisiejszej wycieczki. Zobacz zdjęcia.

Współpracujemy z:

JSN Pixel template designed by JoomlaShine.com
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech