Jeśli chcesz posłuchać tekstu, zaznacz go i kliknij głośniczek.   Click to listen highlighted text! Jeśli chcesz posłuchać tekstu, zaznacz go i kliknij głośniczek. Powered By GSpeech

„Wolność - to ta najjaśniejsza z gwiazd” - pod takim hasłem 12 listopada br.  odbyła się uroczysta akademia z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Debiutujący na scenie młodzi artyści z klas I i II za pomocą obrazów, dźwięków i słów, z wykorzystaniem animacji oraz filmu przypomnieli tragiczną historię upadku naszego kraju oraz wszelkie próby odzyskania utraconej wolności. 
Ta niecodzienna lekcja przeszłości miała nam wszystkim uzmysłowić, iż  każde minione pokolenie Polaków wierzyło niezłomnie, że upragniona wolność kiedyś nadejdzie. Ta wiara była przekazywana z ojca na syna i to ona nakazywała im pracować i żyć dla Ojczyzny, a jeśli trzeba oddać dla niej życie.
Dlatego uroczyście obchodząc dzień 11 listopada jako święto narodowe, nie wolno nam o nich zapomnieć. Tylko w ten sposób spłacimy dług wdzięczności wobec naszych przodków, którzy cierpieli i przelewali krew, aby Polska była WOLNA ! Zobacz.

Współpracujemy z:

JSN Pixel template designed by JoomlaShine.com
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech