Jeśli chcesz posłuchać tekstu, zaznacz go i kliknij głośniczek.   Click to listen highlighted text! Jeśli chcesz posłuchać tekstu, zaznacz go i kliknij głośniczek. Powered By GSpeech

SZANOWNI PAŃSTWO! 

 KOCHANI UCZNIOWIE,

 DRODZY RODZICE, NAUCZYCIELE

 PRACOWNICY ADMINISTRACJI I OBSŁUGI!

Przed nami jeden z najbardziej wyczekiwanych dni w kalendarzu roku szkolnego. Piątek 25 czerwca to ostatni dzień zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2020/2021.

Za nami 10 miesięcy wytężonej pracy i nauki w wyjątkowych warunkach. Od marca 2020 r. funkcjonujemy w nowej rzeczywistości. Pandemia wprowadziła edukację do innego wymiaru. Kolejne miesiące naszej pracy naznaczone były ciągłą troską o zdrowie i bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich . Z dnia na dzień zostaliśmy wrzuceni do wirtualnej rzeczywistości i musieliśmy nauczyć się  wspólnie realizacji zadań szkoły w nowych dla nas warunkach pracy zdalnej. Musieliśmy nauczyć się żyć w nieznanych nam do tej pory warunkach zagrożenia epidemicznego. Uczyliśmy się dostrzegać w życiu  to, czego może do tej pory nie widzieliśmy i nie docenialiśmy. Odkrywaliśmy na nowo co w życiu jest ważne, a co najważniejsze. To była  wyjątkowa lekcja jaką zgotował nam los. Mam nadzieję, że  jako społeczność Ekonomika wychodzimy  z tej życiowej próby zwycięsko.

Dowodem na to są m.in. uzyskane bardzo dobre i dobre wyniki nauczania naszych uczniów. Serdecznie gratuluję uczniom Technikum Ekonomicznego oraz  Liceum dla Dorosłych wiedzy i umiejętności, które zdobyliście w kończącym  się  roku szkolnym. Gratuluję  uzyskanych wyników oraz   promocji do klasy programowo wyższej. Gratuluję dużej grupie uczniów, którzy uzyskali promocję z wyróżnieniem, a w szczególności dwóm kandydatkom do stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Zanim rok szkolny 2020/ 2021 przejdzie do historii chciałabym bardzo serdecznie podziękować wszystkim pracownikom szkoły: nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi za ogromny trud i zaangażowanie w swojej codziennej pracy.

Gratuluję nauczycielom kreatywności, sukcesów dydaktycznych i wychowawczych, dziękuję za ogromną determinację w realizacji zadań, często mimo wielu przeciwnościom i w ciągle zmieniającej się rzeczywistości .

Dziękuję pracownikom niepedagogicznym za ich  pracę, która sprawia że nasz Ekonomik funkcjonuje  sprawnie w bezpiecznych i higienicznych warunkach.

Dziękuję rodzicom za wsparcie i zrozumienie, szczególną  troskę o losy naszej szkolnej społeczności.

Mam ogromną nadzieję, że po powrocie do nowej „popandemicznej normalności” uda nam się przekuć wyzwania edukacyjne i wychowawcze czasu pandemii w nową jakość. Mam nadzieję, że wyjdziemy z tej próby silniejsi, wyposażeni w umiejętności radzenia sobie, uczenia się i rozwoju w obliczu zmian, wyzwań i przeciwności losu.

Życzę wszystkim zdrowego i bezpiecznego wypoczynku !

Monika Upława

Dyrektor CKZiU

 

Współpracujemy z:

JSN Pixel template designed by JoomlaShine.com
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech