Jeśli chcesz posłuchać tekstu, zaznacz go i kliknij głośniczek.   Click to listen highlighted text! Jeśli chcesz posłuchać tekstu, zaznacz go i kliknij głośniczek. Powered By GSpeech

05 października br. klasa 2b miała okazję poznać tajniki działalności Międzynarodowego Portu Lotniczego w Pyrzowicach.

Wycieczkę rozpoczęła od kontrola celna, następnie uczniowie autobusami lotniskowymi przejechali wzdłuż pasa startowego i kolejno mogli zaobserwować pracę warsztatów naprawczych, maszyny do odladzania samolotów, maszyny do utrzymania lotniska, wieżę kontroli lotów, a na końcu strefę Cargo.
Na samym lotnisku omówiono pracę na poszczególnych terminalach tzn. Odloty do strefy Schengen, odloty do strefy no Schengen, przyloty. Młodzież zobaczyła też jak działa sortownia bagaży, zarówno przy odlotach jak i przylotach.
Służba graniczna przedstawiła nam zakres swoich prac, począwszy od kontroli pasażerów, a skończywszy na prezentacji sprzętu specjalistycznego do ochrony lotniska w momencie zagrożenia.
Lotniskowa straż pożarna pokazała nam najnowszy sprzęt i zademonstrowała jak działa system gaszenia pożaru.
Wycieczka dostarczyła kompleksowej wiedzy nt. działania lotniska w zakresie zarówno logistycznym jak i turystycznym. Zobacz zdjęcia.

Współpracujemy z:

JSN Pixel template designed by JoomlaShine.com
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech