Jeśli chcesz posłuchać tekstu, zaznacz go i kliknij głośniczek.   Click to listen highlighted text! Jeśli chcesz posłuchać tekstu, zaznacz go i kliknij głośniczek. Powered By GSpeech

W imieniu Śląskiej Fundacji "Życie dla jeży ", która ma swoją siedzibę w Stanowicach zwracamy się z uprzejmą prośbą o włączenie się do akcji "Pomóżmy jeżom przetrwać zimę ". Dla jeży nastał ciężki czas. Szanse na przetrwanie zimy są coraz mniejsze... Co się dzieje tej jesieni? 

Jeże z późnych miotów (urodzone późnym latem i wczesną jesienią) nie będą w stanie przetrwać samodzielnie zimy. Niestety... Te wszystkie maluchy mają za niską wagę, by zahibernować. Bez opieki zginą. Musimy im pomóc przetrwać do późnej wiosny (pozostaną pod naszą opieką około 7 miesięcy).

Brak mroźnej zimy i przedłużające się ciepłe dni powodują, że dorosłe jeże wybudzają się z hibernacji i zaczynają poszukiwać pożywienia. Nie mają szans na jego znalezienie...

Jeże są często "wykulane" przez psy z miejsc, w których zimują. Niestety mnóstwo osobników, które do nas trafia, to jeże pogryzione przez psy. Większość jeży to osobniki z problemami oddechowymi, są mocno zarobaczone, wiele z nich ma problemy jelitowe... Nie brakuje osobników rannych.

Akcja ma na celu zebranie najbardziej potrzebnych konkretnych rzeczy :

- podkłady higieniczne , najlepiej weterynaryjne, 

- maty dla szczeniaków

- ręczniki papierowe

- karma Animonda mięsna dla kotów

Zbiórka potrwa do 10 listopada, dary można przynosić do biblioteki . 

Współpracujemy z:

JSN Pixel template designed by JoomlaShine.com
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech