Jeśli chcesz posłuchać tekstu, zaznacz go i kliknij głośniczek.   Click to listen highlighted text! Jeśli chcesz posłuchać tekstu, zaznacz go i kliknij głośniczek. Powered By GSpeech

19 kwietnia 2024 r. przypada 81 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim - największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej i zarazem największego powstania miejskiego w okupowanej Europie.

Upamiętnieniu tego wydarzenia służy coroczna  akcja społeczno – edukacyjna „Żonkile”, której organizatorem  jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie i do której w tym roku przystąpiła też nasza szkoła.

W myśl hasła : "Łączy nas pamięć" celem tych działań jest utrwalanie pamięci,  podkreślenie roli wspólnoty oraz  znaczenie solidarności i potrzeby dialogu między podziałami, niezależnie od światopoglądu czy sympatii politycznych.

Z tej okazji, w dniu dzisiejszym uczniowie klas III i IV zgromadzeni w auli otrzymali papierowe żonkile, a kontynuacją wydarzenia będą specjalne lekcje historii dla klasy IIIa i IIIb, które odbędą się 22 i 23kwietnia. Zobacz.

Współpracujemy z:

JSN Pixel template designed by JoomlaShine.com
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech