Jeśli chcesz posłuchać tekstu, zaznacz go i kliknij głośniczek.   Click to listen highlighted text! Jeśli chcesz posłuchać tekstu, zaznacz go i kliknij głośniczek. Powered By GSpeech

22 maja br. grupa uczniów z klas IIb i IIIa wzięła udział w ostatnim w tym roku szkolnym pokazie filmowym w ramach projektu  Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.

Tym razem w katowickim Światowidzie uczniowie zobaczyli film w reżyserii Łukasza Grzegorzka z 2019 roku pod tytułem „Córka trenera”.

Jest to opowieść o ojcu (Maciej Kornat - w tej roli znakomity Jacek Braciak), który wraz z córką (17-letnia Wiktoria - Karolina Bruchnicka) są od lat tylko we dwoje. Podróżują po całej Polsce aby brać udział w zawodach tenisa ziemnego (ojciec jest wymagającym trenerem, a córka zawodniczką).

Wiktoria jest jego oczkiem w głowie, chlubą i „córeczką tatusia”, jednak z upływem czasu ich relacje zostają wystawione na próbę - dołącza do nich młody zawodnik Igor…

Film ten to opowieść o rodzicielskiej presji i wychowaniu, zrealizowany w lekkim, niezobowiązującym, a równocześnie śmieszno - gorzkim stylu.

Jest to też refleksja nad sytuacją, kiedy ambicje rodziców stają się przekleństwem dzieci - pasja nie koniecznie musi przechodzić z pokolenia na pokolenie…

Na tym seansie zakończyła się tegoroczna edycja Projektu, wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Z niecierpliwością czekamy na kolejną 19 edycję Projektu: Edukacja Młode Horyzonty, którego realizacja rozpocznie się w nowym roku szkolnym 2024/2025.

 

Współpracujemy z:

JSN Pixel template designed by JoomlaShine.com
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech