Jeśli chcesz posłuchać tekstu, zaznacz go i kliknij głośniczek.   Click to listen highlighted text! Jeśli chcesz posłuchać tekstu, zaznacz go i kliknij głośniczek. Powered By GSpeech

W roku szkolnym 2011 / 2012 nasza szkoła brała udział w programie "Szkoła z klasą 2.0" pod hasłem "Uczymy i uczymy się z TIK".

Program ukończyliśmy i otrzymaliśmy

tytuł - certyfikat " Szkoły z klasą 2.0"

Program "Szkoła z klasą 2.0" ma pomóc nauczycielom i uczniom odpowiedzieć na pytanie: Jak w uczeniu się i w nauczaniu wykorzystywać technologie informacyjno-komunikacyjne w skrócie TIK? Ma również  zachęcić do poszerzania wiedzy i zainteresowań metodą projektów edukacyjnych z wykorzystaniem TIK.

Program skierowany jest do szkół wszystkich poziomów edukacyjnych z całej Polski, ma za zadanie kształtować umiejętności odpowiedzialnego korzystania z Internetu i twórczego wykorzystywania nowych technologii. Ma także pomóc w rozwijaniu umiejętności samodzielnego myślenia, odpowiedzialnego korzystania ze źródeł i wykorzystywania wiedzy w praktyce. W ostatnim czasie widać, jaka to ważna kwestia i jak istotna i potrzebna jest dyskusja na temat stosowania nowych technologii w szkole.

W tej edycji projektu (jest to druga edycja) udział wzięli nauczyciele, uczniowie i po raz pierwszy dyrektorzy szkół. Po raz pierwszy też rozszerzono zadania dla uczniów o prowadzenie szkolnego bloga.

W roku szkolnym 2011/2012 praca nad projektem obejmowała:

  • Stworzenie kodeksu TIK 2.0, w czym brała udział cała szkoła już w I semestrze, a kodeks TIK to dobre praktyki korzystania z nowych technologii, wypracowywane w toku debat i dyskusji przez całą szkolną społeczność;
  • Drugi semestr to testowanie i wprowadzenie w życie zasad Kodeksu na lekcjach i w domu.
  • W II semestrze tworzyliśmy projekty edukacyjne pod kierunkiem nauczycieli biorących udział w projekcie (metoda nauczania stawiająca na samodzielność, kreatywność i zespołową pracę uczniów);
  • Całość kończy Szkolny Festiwale 2.0 (podsumowanie całorocznej pracy oraz osiągnięć uczniów i nauczycieli)

Program realizuje idee zawarte w Podstawie Programowej Kształcenia Ogólnego, przygotowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i objęty jest honorowym patronatem byłej minister Katarzyny Hall.

Program prowadzony jest przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i ?Gazetę Wyborczą? przy wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Fundacji Agora. Partnerami programu są Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON oraz Fundacja Orange.


 

Współpracujemy z:

JSN Pixel template designed by JoomlaShine.com
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech