Jeśli chcesz posłuchać tekstu, zaznacz go i kliknij głośniczek.   Click to listen highlighted text! Jeśli chcesz posłuchać tekstu, zaznacz go i kliknij głośniczek. Powered By GSpeech

 

 

Szkolny teatr Siódmy Kałamarz powstał w 2009 roku - jako żart i chęć pokazania "belfra z ludzką twarzą". Aktorami w tym teatrze zostali bowiem właśnie nauczyciele. Ideą było uświadomienie, że chęć zabawy żyje we wszystkich, że dobrze jest zrobić coś nietypowego, że można śmiać się z samych siebie i przynosić uśmiech innym.

Premierowym przedstawieniem była bajka muzyczna do tekstu Jana Brzechwy "Kot w butach", wystawiona z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Bardzo dobre przyjęcie spektaklu zaowocowało kolejnym występem rok później - także bajką według Jana Brzechwy - "Jasiem i Małgosią". W tym samym roku szkolnym, z okazji jego zakończenia, artyści Siódmego Kałamarza dali koncert "na żywo" (choć z dużym udziałem techniki J). Tym razem grono wykonawców poszerzyło się o kilkoro wybranych uczniów.

Pierwszym przedstawieniem wystawionym w roku szkolnym 2011/2012 był koncert "NASZE POLSKIE MIESIĄCE". Spektakl odbył się z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz pożegnania roku 2011 i miał na celu przypomnienie całego mijającego roku.

W roku szkolnym 2012/2013 zespół teatru "Siódmy 'Kałamarz" wystawił kilka przedstawień: z okazji Dnia Edukacji Narodowej - "Królewnę Śnieżkę i siedmiu krasnoludków", tradycyjne "Jasełka" - koncert piosenek świątecznych oraz z okazji Dnia Języków Obcych "Czerwonego Kapturka".

„Wesoły Kopciuszek” oraz jasełkowe przedstawienie - "Betlejemskie Narodzenie" – to spektakle, które odbyły się w roku szkolnym 2014/2015.

W roku szkolnego 2015/2016 nasz teatr wystawił dziesiątą (jubileuszową!) premierę - coś  absolutnie nowego - baśń filmową „Królowa Śniegu", a na zakończenie roku szkolnego spektakl: „Szkolne doniczki”.

Kolejnym przedstawieniem były tradycyjne Jasełka w 2016 r.

W jubileuszowym roku szkolnym 2017/2018 artyści „Siódmego Kałamarza” wzięli udział w Wielkiej Gali Jubileuszowej z okazji 120-lecia Szkoły, a przed Bożym Narodzeniem wystawili „Jasełka 2017” – tradycyjne, ale jak zwykle z dużą dozą poczucia humoru.

 

 

 

 

Współpracujemy z:

JSN Pixel template designed by JoomlaShine.com
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech